Як вибрати правильну технологію кодування для різних пакетів?
Сумки, банки, пляшки, коробки, термозбіжна упаковка: так багато різних типів упаковки, кожна зі своїми унікальними характеристиками. Але коли справа доходить до друку штрих-кодів, кодів простежуваності або поштових кодів, вибір правильної технології кодування стає критично важливим, якщо ви хочете контролювати накладні витрати, ефективно працювати і задовольняти клієнтів.
Різниця між первинною та вторинною та третинною упаковкою
Що таке основна упаковка? Первинна упаковка - шар упаковки, найближчий до продукту, кінцева лінія захисту між продуктом і зовнішнім світом. Приклади включають: пакети з картопляними чіпсами, винні пляшки, банки і обгортки для шоколадних батончиків. Іноді перший рівень упаковки необхідно видалити повністю (наприклад, упаковка для сендвічів); в інших випадках він залишається тим самим (наприклад, пляшки з вином). Але у випадку FMCG майже всі продукти не можуть бути відокремлені від первинної упаковки.
Що таке вторинна упаковка та третинна упаковка? Вторинна упаковка – це другий етап упаковки продукту. Це може бути велика упаковка чіпсів, яка містить кілька пакетів всередині, термозбіжна упаковка, яка упаковує кілька коробок напоїв разом, або картонна коробка з банкою пива всередині.
Третинна упаковка є третьою стадією упаковки продукту та рідко зустрічається клієнтами, за винятком дешевих роздрібних оптових продавців. Це може бути термозбіжний піддон для розподільчого центру для транспортування продукту оптом від виробника до роздрібного продавця.
Знову ж таки, давайте візьмемо вино як приклад: вино потрапить у пляшки (первинна упаковка). Певна кількість пляшок поміщається в картонні коробки (вторинна упаковка), які потім завантажуються в піддони і упаковуються в термозбіжну плівку для розподілу (третя упаковка).
Протягом усієї цієї ієрархії упаковки маркування має особливе значення.
Чому важлива ідентифікація продукту? Щоб відстежувати продукт по всьому ланцюжку поставок, кожен рівень упаковки (а іноді навіть сам продукт, наприклад, яйця) повинен мати ідентифікацію, яка ідентифікує продукт, забезпечує джерело виробництва та визначає його справжність. Звичайним форматом для такої ідентифікації є штрих-код, але це також може бути більш сучасний машиночитаний код, такий як QR-код або 2D-код.
Існує безліч різних технологій кодування, як вибрати правильну?
Які доступні технології кодування? Незважаючи на очікування клієнтів, факт полягає в тому, що немає універсальної технології, яка може бути застосована до будь-якого рівня упаковки. Для досягнення різних пакувальних матеріалів та прикладних середовищ все ще потрібні різні технології друку.
Лазерні кодери
Лазерні кодери можуть друкувати постійні (не посилаються) серійні номери, номери партій, штрих-коди та DM-коди на високих швидкостях, але на деяких пакувальних матеріалах необхідно покращити контраст друку.
Струменеві кодери
Струменеві кодери, такі як ручний струменевий принтер bentsai B85, більш універсальні, і, зіставляючи різні типи чорнила, вони можуть маркти на різних пакувальних матеріалах і продуктах, а також можуть бути застосовані в різних виробничих середовищах.
Якість друку струменевого кодера з термопіною залежить від того, як продукт проходить через друкувальну голівку на виробничій лінії. Якщо кодований продукт знаходиться в рухомому та нестабільному стані, його може бути трохи важко надрукувати.
Слід зазначити, що перший рівень вимог до кодування упаковки та другий та третій рівень вимог до кодування упаковки відрізняються. Для першокласної упаковки вимоги до коду спрею стійкі до тертя і не можуть бути стерті. Для вторинної та третинної упаковки вона більше орієнтована на узгодженість та читаність. Потреби у вторинній та третинній упаковці зазвичай можуть бути задоволені за допомогою інтегрованої системи друку та маркування: самоклеючі етикетки друкуються та автоматично наносяться на зовнішню сторону корпусу, піддон або термозбіжну плівку, що оточує продукт, або навіть наносяться на піддон.