Знайомство зі світом ящиків із гофрованого картону
Шукаєте ідеальне картонне впакування для своїх товарів? Особливо, будучи «новачком» у цій галузі, легко втратити з уваги безліч можливостей та різні імена. Ось чому ми хотіли б пролити світло на це у цій статті.
У нашій статті про гофрокартон ми вже пояснювали, що робить гофрокартон зіркою транспортної упаковки. Нагадуємо: гофрокартон складається із хвилі, укладеної в покривний папір. Міцність та характеристики гофрованого картону – це поєднання як якості футерування, так і розміру гофри.
Існує велика кількість різних матеріалів, які можна використовувати для гофрування та лайнера. З цього доступного діапазону існує майже безліч комбінацій. Проте ви все одно можете зробити приблизну класифікацію.
1. Матеріали
Для лайнерів використовуються такі матеріали:
Крафтлайнер складається не менш ніж на 80% з первинного волокна.У цьому причина еластичності, оскільки свіжі волокна особливо довгі і тому з'єднуються один з одним, утворюючи міцну структуру. Також слід зазначити, що крафтлайнер трохи краще друкується та пакувальна стрічка краще тримається. Kraftliner – номер один для пакування транспортних та небезпечних вантажів. При щільності 125-440 г/м2 він в основному використовується, коли до підкладкового паперу пред'являються особливо високі вимоги (стійкість, захист від вологи і т. д.)
Testliner, двошаровий або багатошаровий лайнер- папір як економічний варіант. Насамперед тут використовується макулатура . Testliner складається з двох або більше шарів: товстого шару, що несе, зі змішаної макулатури і верхнього шару з відходів гофрованого картону. Щільність тест-лайнера становить від 100 до 200 г/м2.
Шренц, легка обкладинка із змішаної макулатури. Завдяки щільності від 80 до 140 г/м2, Schrenz в основному використовується для внутрішніх стель або проміжних перегородок з багатошарового гофрованого картону.
Гофрований папір повинен поєднувати в собі дві властивості: Висока жорсткість, щоб витримувати зовнішні впливи. І висока еластичність, щоб амортизувати удари і мати амортизуючий ефект. Для цього особливо підходять два папери:
Напівфабрикати виробляються з хімічно напіврозварених деревних волокон. Їхня властивість: висока жорсткість і висока стійкість до ударних навантажень.
Засіб для гофрування (покращений папір, Schrenz) складається виключно зі змішаних відходів паперу і гофрокартону з високоякісних вторинних матеріалів. При додаванні крохмалю досягаються майже такі значення міцності, як і в гофрованого паперу з целюлозного паперу.
Якість готової упаковки багато в чому залежить від властивостей матеріалів, що використовуються. Таким чином вони можуть бути додатково диференційовані за допомогою різних добавок.
2. Види упаковки із гофрокартону
Потім на виробничій лінії із заготовок гофрованого картону виготовляються різні картонні коробки, коробки тощо.
Код FEFCO-ESBO використовується для спрощення ідентифікації та зв'язку між покупцями та виробниками . FEFCO — це скорочення від Fédération Européenne des Fabricants de Carton Ondule (Європейська асоціація виробників гофрованого картону) і ESBO для European Solid Board Organization (Європейська організація за твердого картону ). Цей міжнародно визнаний код для опису упаковки з гофрованого картону та щільного картону надає чотиризначне число кожній загальній формі. Перші дві цифри позначають основний тип.
Насамкінець: на що потрібно звернути увагу зараз?
Важливо знати, який товар буде запаковано. Зокрема, вага і чутливість продукту. Звісно, подивіться на ціну. Але пам'ятайте: одна коробка може виглядати на око схожою на іншу, але всередині іноді є великі відмінності. Якщо щось неясно, завжди питайте. Звичайно, для абсолютно надійного пакування продукту потрібно щось більше, ніж просто коробка. Ми розглянемо це пізніше.