Правила кріплення вантажу при перевезенні в контейнері

Правила кріплення вантажу при перевезенні в контейнері. Коли транспортна компанія укладає із замовником договір на перевезення, вона бере на себе відповідальність за збереження вантажу. Причому який би спосіб (авіаційний, автомобільний, морський) не використовувався, за якість кріплення відповідає вантажовідправник. І якщо під час перевезення через погане кріплення буде пошкоджений вантаж, контейнер або транспортний засіб, то відповідальність за це ляже на замовника.

Тому дуже важливо дотримуватися встановлених правил кріплення вантажу при перевезенні в контейнері. Мова при цьому йде в основному про автомобільні і морські перевезення, оскільки саме з цими способами виникає найбільше запитань.

Отже, як правильно закріпити вантаж під час перевезення в контейнері?

Документом, що встановлює правила кріплення, є «Технічні умови розміщення і кріплення вантажів у контейнерах».

Більшість вимог направлено на те, щоб виключити можливі пошкодження не тільки самого вантажу, але і стінок або двері контейнера. Для цього необхідно:

Пред’являти вантажі до перевезення тільки в належній тарі. Наприклад, якщо вміст вантажу може викликати корозію стінок контейнера або пошкодити внутрішню поверхню будь-яким іншим способом, то упаковка повинна це передбачати.

Використовувати якісну упаковку. При розташуванні, наприклад, коробок в кілька рядів вони не повинні прогинатися або провалюватися.

Розміщувати вантаж в контейнері так, щоб виключити його переміщення по контейнеру під час перевезення. Це означає не тільки рівномірний розподіл ваги, але і зміцнення становища розпірками та кріпильними мішками – пневмооболонка.

Уникати тиску вантажу на двері. Від дверей до найближчого предмета всередині контейнера повинно зберігатися відстань не менше ніж в 3 сантиметри – саме стільки потрібно, щоб двері можна було вільно відкривати і закривати.

Не залишати зазорів між штабелями, а також між вантажем і стінками. Вільний простір заповнюється пневмооболонками.

Переміщення контейнеру не повинен викликати переміщення вантажу всередині

При розміщенні і розподілі вантажу необхідно враховувати вантажопідйомність обладнання, а також уникати зсуву центру тяжіння.

Автоперевезення також вимагають рівномірного розміщення вантажу

Для неоднорідних по масі вантажів існують свої правила. Більш важкі предмети завжди переміщують ближче до центру контейнера, легші – в торець або поверх важких. При цьому число ярусів в одному контейнері повинно бути однаковим, а кожна одиниця вантажу закріплюється окремо.

Переміщення вантажу по контейнеру з допомогою кантування не допускається

Для некоторых типов грузов (а также при превышении удельной нагрузки) необходимо использовать одну или несколько подкладок.

Опасные грузы упаковываются в дополнительную тару, снабжаются специальным вкладышем и полностью изолируются от внешней среды. Это необходимо, чтобы обеспечить безопасность как груза с контейнером, так и контактирующих с опасным предметом людей.

Подпишись на  >>> YouTube <<< канал и получи скидку! 

Контакты
+38 (067) 401-27-79
+38 (099) 505-95-52
info@viskom.com.ua
02232, Украина, Киев
ул. Николая Закревского 42 А
Понедельник - Пятница: 9:00 - 17:00